Huawei Ascend P7 mini

Huawei Ascend P7 mini
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4G LTE
Објавен2014, април
Големина
Димензии131.2 x 65.3 x 7.8 mm (5.17 x 2.57 x 0.31 in)
Тежина115 g (4.06 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 540 х 960 пиксели (245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 4.3 Jelly Bean
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФискна Li-Po 2000 mAh батерија
Во мирување До 370 часа
РазговорДо 12 часа 3G