Huawei Ascend P7 Sapphire Edition

Huawei Ascend P7 Sapphire Edition
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G HSDPA
Мрежа 4G LTE
Објавен2014, Август
Големина
Димензии139.8 x 68.8 x 6.5 mm (5.50 x 2.71 x 0.26 in)
Тежина124 g (4.37 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~441 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотСафирно стакло
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUHiSilicon Kirin 910T
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Пинк
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2500 mAh батерија
Во мирување
Разговор