Huawei Ascend G7

Huawei Ascend G7
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - L01
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 20(800) - L01
Објавен2014, септември
Големина
Димензии153.5 x 77.3 x 7.6 mm (6.04 x 3.04 x 0.30 in)
Тежина165 g (5.82 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 х 1280 пиксели (267 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, f/2.0, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0 Marshmallow
CPUQualcomm Snapdragon
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3000 mAh батерија
Во мирување До 600 часа
Разговор