Huawei Honor 4 Play

Huawei Honor 4 Play
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800)
Објавен2014, септември
Големина
Димензии143 x 72 x 8.5 mm (5.63 x 2.83 x 0.33 in)
Тежина160 g (5.64 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4 KitKat
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна
Батерија
ТипФискна Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор