Huawei Honor 3X Pro

Huawei Honor 3X Pro
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, мај
Големина
Димензии149.5 x 77.4 x 8.9 mm (5.89 x 3.05 x 0.35 in)
Тежина162 g (5.71 oz)
Дисплеј
ТипLTPS IPS LCD екран на допир, 16 милиони бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANДа
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUOcta-core 1.7 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипLi-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор