Lenovo A7-30 A3300

Lenovo A7-30 A3300
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Објавен2014, април
Големина
Димензии198 x 119.8 x 10.5 mm (7.80 x 4.72 x 0.41 in)
Тежина327 g (11.53 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии7.0 инчи, 600 x 1024 пиксели (~170 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv3.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Сребрена
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3500 mAh батерија
Во мирување
Разговор