Lenovo A7-50 A3500

Lenovo A7-50 A3500
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA
Објавен2014, април
Големина
Димензии198 x 121.2 x 9.9 mm (7.80 x 4.77 x 0.39 in)
Тежина320 g (11.29 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии7.0 инчи, 800 x 1280 пиксели (~216 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8/16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean), upgradable to v4.4.2 (KitKat)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Сина
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 3450 mAh батерија
Во мирување
Разговор