Lenovo A10-70 A7600

Lenovo A10-70 A7600
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA
Објавен2014, април
Големина
Димензии264.1 x 176.5 x 9 mm (10.40 x 6.95 x 0.35 in)
Тежина550 g (1.21 lb)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии10,1 инчи, 800 x 1280 пиксели (~149 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 6340 mAh батерија
Во мирување
Разговор