Lenovo A526

Lenovo A526
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
Објавен2014, април
Големина
Димензии132 x 67.6 x 11.1 mm (5.20 x 2.66 x 0.44 in)
Тежина145 g (5.11 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchНе
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANДа
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Сина
Батерија
ТипОтстранлива Li-Po 2000 mAh батерија
Во мирување До 396 часа
РазговорДо 5 часа