Lenovo А328

Lenovo А328
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, Q3
Големина
Димензии132 x 68.5 x 11 mm (5.20 x 2.70 x 0.43 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипОтстранлива Li-Po 2000 mAh батерија
Во мирување До 240 часа
РазговорДо 21 час