Lenovo A316i

Lenovo A316i
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, април
Големина
Димензии117 x 63.5 x 12.2 mm (4.61 x 2.5 x 0.48 in)
Тежина121 g (4.27 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии4.0 инчи, 480 x 800 пиксели (~233 ppi густина на слика)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv3.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUDual-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување До 432 часа
РазговорДо 12 часа