Lenovo S750

Lenovo S750
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
Објавен2014, Q3
Големина
Димензии135 x 68.2 x 9.9 mm (5.31 x 2.69 x 0.39 in)
Тежина145 g (5.11 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 540 х 960 пиксели (245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 5 прсти
Заштита за екранотCorning горила стакло
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
BluetoothYes
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 720p
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.2.1 Jelly Bean
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Портокалова
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор