Lenovo A680

Lenovo A680
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, мај
Големина
Димензии145 x 73.5 x 10.8 mm (5.71 x 2.89 x 0.43 in)
Тежина165 g (5.82 oz)
Дисплеј
ТипКапацитивен екран осетлив на допир
Димензии5.0 инчи, 480 х 854 пиксели (196 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv3.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипОтстранлива Li-Pо 2000 mAh батерија
Во мирување До 350 часа
РазговорДо 24 часа