Lenovo Golden Warrior S8

Lenovo Golden Warrior S8
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3G TD-SCDMA
Објавен2014, мај
Големина
Димензии146 x 76.7 x 7.9 mm (5.75 x 3.02 x 0.31 in)
Тежина146 g (5.15 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.3 инчи, 720 x 1280 пиксели (~277 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM/ 16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
BluetoothYes
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео Да
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUOcta-core 1.4 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Златна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор