Lenovo S856

Lenovo S856
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 20(800)
Објавен2014, октомври
Големина
Димензии151 x 77.8 x 9 mm (5.94 x 3.06 x 0.35 in)
Тежина175 g (6.17 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 х 1280 пиксели (267 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна 1.6 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Сребрена
Батерија
ТипОтстранлива Li-Po 2500 mAh батерија
Во мирување До 456 часа
РазговорДо 24 часа