Lenovo A319

Lenovo A319
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, октомври
Големина
Димензии123.5 x 63.8 x 10.2 mm (4.86 x 2.51 x 0.40 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир
Димензии4.0 инчи, 480 x 800 пиксели (~233 ppi густина на слика)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP
Опции
Видео 480p
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUDual-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Црна, Црвена
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1500 mAh батерија
Во мирување До 372 часа
РазговорДо 4 часа