Lenovo A916

Lenovo A916
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800)
Објавен2014, ноември
Големина
Димензии149.5 x 76.6 x 8.7 mm (5.89 x 3.02 x 0.34 in)
Тежина173 g (6.10 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 х 1280 пиксели (267 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна 2 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUOcta-core 1.4 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Po 2500 mAh батерија
Во мирување
Разговор