Lenovo Golden Warrior Note 8

Lenovo Golden Warrior Note 8
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA
Мрежа 4GLTE
Објавен2014, декември
Големина
Димензии169.3 x 83.6 x 8.7 mm (6.67 x 3.29 x 0.34 in)
Тежина170 g (6.00 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 720 x 1280 пиксели (~245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео Да
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUOcta-core 1.7 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion батерија
Во мирување
Разговор