Lenovo Yoga Tablet 2 Pro

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4GLTE
Објавен2014, октомври
Големина
Димензии-
Тежина948 g (2.09 lb)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии13.3 инчи, 2560 x 1440 пиксели (~221 ppi густина на слика)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипДа
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB host
Камера
Примарна 8 MP, автофокус
Опции
Видео Да
Секундарна 1.6 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQuad-core 1.33 GHz
GPSДа
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Платина
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 9600 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 15 часа