Lenovo A850+

Lenovo A850+
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, март
Големина
Димензии150 x 77 x 8.9 mm (5.91 x 3.03 x 0.35 in)
Тежина161 g (5.68 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.5 инчи, 540х960 пиксели (200 ppi густина на слика)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUMediatek MT6592M Octa-core 1.4 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување
Разговор