Lenovo Vibe X2 Pro

Lenovo Vibe X2 Pro
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 20(800)
Објавен2015, јануари
Големина
Димензии146.3 x 71 x 7 mm (5.76 x 2.80 x 0.28 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.3 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~416 ppi густина на слика)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n/ac, dual band, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 13 MP, автофокус
Додатоци
OSAndroid 4.4 KitKat
CPUQualcomm MSM8939 Snapdragon 615 Octa-core
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Шампањ златна, Рок розева, Електрично сина
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Po 2410 mAh батерија
Во мирување
Разговор