Lenovo P90

Lenovo P90
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 20(800)
Објавен2015, јануари
Големина
Димензии150 x 77.4 x 8.5 mm (5.91 x 3.05 x 0.33 in)
Тежина156 g (5.50 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n/ac, dual band, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, OIS, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4 KitKat
CPUIntel Atom Z3560 Quad-core 1.83 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бисер бела, Лава црвена, Црна оникс
Батерија
ТипНе-отстранливa Li-Po 4000 mAh батерија
Во мирување
Разговор