Lenovo A6000

Lenovo A6000
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 20(800), 40(2300)
Објавен2015, јануари
Големина
Димензии141 x 70 x 8.2 mm (5.55 x 2.76 x 0.32 in)
Тежина128 g (4.52 oz)
Дисплеј
ТипIPS капацитивен екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB on-the-Go
Камера
Примарна 8 MP, f/2.0, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 720p@30fps
Секундарна 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.4.4 KitKat
CPUQualcomm Snapdragon 410 Quad-core 1.2 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Po 2300 mAh батерија
Во мирување До 264 часа
РазговорДо 22 часа