Lenovo A7000 Plus

Lenovo A7000 Plus
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 2100
Мрежа 4GLTE
Објавен2015, септември
Големина
Димензии152.6 x 76.2 x 8 mm
Тежина140 g
Дисплеј
ТипIPS капацитативен екран осетлив на допир, 16м бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~401 ppi густина)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.0, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v5.0 (Lollipop)
CPUOcta-core 1.7 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Оникс Црна, Pearl White, Жолта
Батерија
ТипОтстранлива Li-Po 2900 mAh батерија
Во мирување
Разговор