HTC Desire Q

HTC Desire Q
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2013, Април
Големина
Димензии118.5 x 62.3 x 9.3 mm (4.67 x 2.45 x 0.37 in)
Тежина114 g (4.02 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии4.0 инчи, 480 x 800 пиксели (~233 ppi густина на слика)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео 480p
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid 4.0 Ice Cream Sandwich
CPUQualcomm Snapdragon S1 1.0 GHz Cortex-A5
GPSДа, со A-GPS
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Црна, Црвена
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1650 mAh батерија
Во мирување До 840 часа
РазговорДо 10 часа