HTC Desire 526G+ dual sim

HTC Desire 526G+ dual sim
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2015, јануари
Големина
Димензии139.8 x 69.8 x 9.9 mm (5.50 x 2.75 x 0.39 in)
Тежина154 g (5.43 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии4.7 инчи, 540 x 960 пиксели (~234 ppi густина на слика)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8/16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUOcta-core 1.7 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Глацијално бела, Црна, Црвена
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување До 622 часа
РазговорДо 15 часа