HTC Desire 626G+

HTC Desire 626G+
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - SIM 1 и SIM 2
Објавен2015, април
Големина
Димензии146.9 x 70.9 x 8.2 mm (5.78 x 2.79 x 0.32 in)
Тежина138 g (4.87 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.2, 28мм, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.8, 34mm, 1080p
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUMediatek MT6592
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Виолетова, Сина
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Po 2000 mAh батерија
Во мирување До 521 час
РазговорДо 22 часа