HTC Desire 326G dual sim

HTC Desire 326G dual sim
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавен2015, април
Големина
Димензии139.7 x 69.6 x 9.7 mm (5.5 x 2.74 x 0.38 in)
Тежина146 g (5.15 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииДа
Видео 1080p
Секундарна 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQuad-core 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела Бреза, Црна Оникс
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување До 524 часа
РазговорДо 20 часа