HTC Desire 520

HTC Desire 520
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 17(700)
Објавен2015, август
Големина
Димензии139.8 x 68.9 x 9.1 mm (5.50 x 2.71 x 0.36 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 854 пиксели (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииДа
Видео 720p@30fps
Секундарна 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUQuad-core 1.1 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сива
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор