HTC Desire 526

HTC Desire 526
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900
Мрежа 4GLTE band 2(1900), 4(1700/2100), 13(700)
Објавен2015, јули
Големина
Димензии140 x 70 x 9.9 mm (5.51 x 2.76 x 0.39 in)
Тежина156 g (5.50 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии4.7 инчи, 540 x 960 пиксели (~234 ppi густина на слика)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииДа
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 5.1 Lollipop
CPUQuad-core 1.1 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор