HTC Desire 820G+ dual sim

HTC Desire 820G+ dual sim
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Објавен2015, мај
Големина
Димензии157.7 x 78.7 x 7.7 mm (6.21 x 3.10 x 0.30 in)
Тежина154.5 g (5.47 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 720 х 1280 пиксели (267 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 8 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid OS
CPUOcta-core 1.7 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Мермер бела, Темно сива
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Po 2600 mAh батерија
Во мирување До 600 часа
РазговорДо 32 часа