HTC Desire 530

HTC Desire 530
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 28(7
Објавен2016, февруари
Големина
Димензии146.9 x 70.9 x 8.3 mm (5.78 x 2.79 x 0.33 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 200 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, f/2.4, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.8
Додатоци
OSAndroid 6.0 Marshmallow
CPUQuad-core 1.1 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2200 mAh батерија
Во мирување
Разговор