Oppo R1S

Oppo R1S
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 TD-SCDMA
Мрежа 4GLTE band 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300)
Објавен2014, април
Големина
Димензии142.7 x 70.4 x 7.1 mm (5.62 x 2.77 x 0.28 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 4.3 Jelly Bean
CPUQualcomm Snapdragon 400
GPSДа, со A-GPS
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Сина
Батерија
ТипНе-отстранлива Li-Ion 2410 mAh батерија
Во мирување
Разговор