Alcatel OneTouch Pixi 4 (4)

Alcatel OneTouch Pixi 4 (4)
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2016, јануари
Големина
Димензии121.3 x 64.4 x 9.7 mm (4.78 x 2.54 x 0.38 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии4.0 инчи, 480 x 800 пиксели (~233 ppi густина на слика)
MultitouchДа, до 2 прста
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, LED блиц
ОпцииHDR, Панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 6.0 Marshmallow
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Портокалова
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 1500 mAh батерија
Во мирување До 520 часа (2G) / До 500 часа (3G)
РазговорДо 10 часа (2G) / До 7 часа и