Sony Xperia E5

Sony Xperia E5
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - F3311
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(8
Објавен2016, мај
Големина
Димензии144 x 69 x 8.2 mm (5.67 x 2.72 x 0.32 in)
Тежина147 g (5.19 oz)
Дисплеј
ТипIPS екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 х 1280 пиксели, 294 ppi густина на пиксели
MultitouchДа, до 4 прсти
Заштита за екранотстакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 85,6 kbps
EDGEДо 236.8 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.1, A2DP, aptX
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, f/2.0, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP
Додатоци
OSAndroid 6.0 Marshmallow
CPUMediatek MT6735 Quad-core 1.3 GHz
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2300 mAh батерија
Во мирување
Разговор