Samsung Galaxy C5

Samsung Galaxy C5
4.2
4.6
5.0
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - C5000
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 4
Објавен2016, мај
Големина
Димензии145.9 x 72 x 6.7 mm (5.74 x 2.83 x 0.26 in)
Тежина143 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~424 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 16 MP, f/1.9, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, f/1.9
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 Marshmallow
CPUSnapdragon 617 Octa-core
GPSДа, со A-GPS, GLONASS/BDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Златна, Розево-златна, Темно сива
Батерија
ТипФискна Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување
Разговор