Sony Xperia XZ

Sony Xperia XZ
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 - F8331, F8332
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавенсептември 2016
Големина
Димензии146 x 72 x 8.1 mm (5.75 x 2.83 x 0.32 in)
Тежина161 g (5.68 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~424 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотCorning горила стакло
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слотот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.2, A2DP, aptX, LE
Infrared port Не
USBUSB Type C реверзибилен конектор
Камера
Примарна 23 MP, f/2.0, 24mm, фазна и ласерска детекција на автофокус, LED блиц
Опции1/2.3", таг по локација, фокус на допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@30fps, 1080p@60fps
Секундарна 13 MP, f/2.0, 22mm, 1/3" сензор, 1080p, HDR
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 Marshmallow
CPUSnapdragon 820 octa-core
GPSДа, со A-GPS, GLONASS/ BDS
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Минерал црна, Платинум, Шумско сина, Длабоко розев
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2900 mAh батерија
Во мирување
Разговор