Motorola Moto Z

Motorola Moto Z
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавенсептември, 2016
Големина
Димензии153.3 x 75.3 x 5.2 mm (6.04 x 2.96 x 0.20 in)
Тежина136 g (4.80 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1440 x 2560 пиксели (535 ppi густина на слика)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackНе, конвертор со USB-C приклучок за аудио
Меморија
Интерна32/64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetoothv4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBType-C 1.0 реверзибилен конектор, USB On-The-Go; м
Камера
Примарна 13 MP, f/1.8, ласерски автофокус, OIS, LED блиц со две светла
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, HDR
Секундарна 5 MP, f/2.2, 1.4 µm големина на пиксел, LED блиц, 1080p
Додатоци
OSAndroid 6.0 Marshmallow
CPUQualcomm MSM8996 Snapdragon 820
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црно/Сива, Црна/Розево златна, Црна/Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување
Разговор