Samsung Galaxy C7

Samsung Galaxy C7
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - C7000
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 4
Објавен2016, мај
Големина
Димензии156.6 x 77.2 x 6.8 милиметри
Тежина169 g (5.96 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 1080 x 1920 пиксели (386 ppi густина на слика)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (го користи SIM 2 слото)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 16 MP, f/1.9, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 8 MP, f/1.9
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 Marshmallow
CPUQualcomm MSM8953 Snapdragon 625
GPSДа, со A-GPS, GLONASS/ BDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Златна, Розево златна, Темно сива

- Брзо полнење на батеријата (Quick Charge 3.0)

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3300 mAh батерија
Во мирување
Разговор