Samsung Galaxy S8 Active

Samsung Galaxy S8 Active
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600)
Објавенавгуст, 2017
Големина
Димензии151.9 x 74.9 x 9.9 mm
Тежина208.1 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.8 инчи, 1440 x 2960 пиксели, 18.5:9 размер (~568 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 5
 

- Iris скенер

- IP68 сертификат

- MIL-STD-810G сертификат

- 3D Touch

- Samsung DeX 

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetooth5.1, A2DP, LE, aptX
Infrared port Не
USBType-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 12 MP, f/1.7, 26mm, фазна детекција на автофокус, OIS, LED блиц
Опции1/2.5" големина на сензор, 1.4 µm големина на пиксел, таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, Auto HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, HDR
Секундарна 8 MP, f/1.7, автофокус, 1440p@30fps, Auto HDR
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core (4x2.35 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo)
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
Игрида
Боја Meteor Gray, Tungsten Gold
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4000 mAh батерија
Во мирување
Разговор