Samsung Galaxy J5 (2016)

Samsung Galaxy J5 (2016)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800)
Објавенмарт, 2016
Големина
Димензии145.8 x 72.3 x 8.1 mm
Тежина159 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 720 x 1280 пиксели (~282 ppi густина)
MultitouchДа, до 5 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 13 MP, f/1.9, 28mm, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP, f/1.9, LED блиц
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 надградба со 7.1.1 (Nougat)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио, RDS, снимање
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
Игрида
Боја White, Black, Gold, Rose Gold
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 3100 mAh батерија
Во мирување
Разговор