Samsung Galaxy A3 (2016)

Samsung Galaxy A3 (2016)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 40(2
Објавен2015, декември
Големина
Димензии134.5 x 65.2 x 7.3 mm (5.30 x 2.57 x 0.29 in)
Тежина132 g (4.66 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии4.7 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~312 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 13 MP, f/1.9, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP, f/1.9
Додатоци
OSAndroid 5.1.1 (Lollipop), upgradable to 7.0 (Nougat)
CPUQuad-core 1.5 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, White, Gold, Pink
Батерија
ТипНе-отстранливa Li-Ion 2300 mAh батерија
Во мирување
Разговор