Samsung Galaxy A5 (2016)

Samsung Galaxy A5 (2016)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 40(2
Објавен2015, декември
Големина
Димензии144.8 x 71 x 7.3 mm
Тежина155 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.2 инчи, 1080 x 1920 пиксели , 16:9 размер (~424 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hots
Bluetooth4.1, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 13 MP, f/1.9, 28mm, OIS, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/1.9, 24mm, 1080p
Додатоци
OSAndroid 5.1.1 надградба до 7.0 (Nougat)
CPUOcta-core 1.6 GHz Cortex-A53Octa-core (4x1.2
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Black, White, Gold, Pink
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2900 mAh батерија
Во мирување
Разговор