Samsung Galaxy C7 Pro

Samsung Galaxy C7 Pro
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(
Објавенјануари, 2017
Големина
Димензии156.5 x 77.2 x 7 mm
Тежина172 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.7 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~386 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 4 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USB2.0, Type-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 16 MP, f/1.9, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 16 MP, f/1.9
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 (Marshmallow)
CPUOcta-core 2.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Pink Gold, Dark Blue
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3300 mAh батерија
Во мирување
Разговор