Samsung Galaxy C9 Pro

Samsung Galaxy C9 Pro
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 40(2300), 41(2500)
Објавенноември, 2016
Големина
Димензии162.9 x 80.7 x 6.9 mm (6.41 x 3.18 x 0.27 in)
Тежина189 g (6.67 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии6.0 инчи, 1080 x 1920 пиксели, 16:9 размер (~367 ppi густина)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning горила стакло
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 6 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, h
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBType-C 1.0 реверзибилен конектор
Камера
Примарна 16 MP, f/1.9, фазна детекција на фокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 16 MP, f/1.9, 1080p
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 надградба со 7.1.1 (Nougat)
CPUOcta-core (4x1.95 GHz Cortex-A72 & 4x1.4 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS/ БДС (region
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Gold, Pink Gold, Black
Батерија
ТипФиксна 4000 mAh батерија
Во мирување
Разговор