Samsung Galaxy J2 (2016)

Samsung Galaxy J2 (2016)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 иSIM 2 (dual-S
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 20(800), 40(2300) - In
Објавенјули, 2016
Големина
Димензии142.4 x 71.1 x 8 mm
Тежина138 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~294 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 8 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео [email protected]
Секундарна 5 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.5 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио , RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Silver, Black, Gold
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување
Разговор