Samsung Galaxy J2 Pro (2016)

Samsung Galaxy J2 Pro (2016)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 20(800), 40(2300)
Објавенјули, 2016
Големина
Димензии142.4 x 71.1 x 8 mm
Тежина138 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~294 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0
Камера
Примарна 8 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 720p@30fps
Секундарна 5 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid 6.0.1 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.5 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио , RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Silver, Black, Gold
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување
Разговор