Samsung Galaxy J2 Prime

Samsung Galaxy J2 Prime
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2 (dual-
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - G532F, G532G
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800) - G53
Објавенноември, 2016
Големина
Димензии144.8 x 72.1 x 8.9 mm
Тежина160 g
Дисплеј
ТипPLS TFT екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 540 x 960 пиксели, 16:9 размер (~220 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.2, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 8 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 720p@30fps
Секундарна 5 MP, f/2.2, LED блиц
Додатоци
OSAndroid 6.0 (Marshmallow)
CPUQuad-core 1.4 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио , RDS, снимање
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Black, Gold, Silver, Pink
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување
Разговор