Samsung Galaxy J2 (2017)

Samsung Galaxy J2 (2017)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 20(800), 40(2300)
Објавеноктомври, 2017
Големина
Димензии136.5 x 69 x 8.4 mm
Тежина130 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии4.7 инчи, 540 x 960 пиксели, 16:9 размер (~234 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 256 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.1, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB On-The-Go
Камера
Примарна 5 MP, f/2.2, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео [email protected]
Секундарна 2 MP, f/2.2
Додатоци
OSAndroid 7.0 (Nougat)
CPUQuad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио , RDS, снимање
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Black, Gold
Батерија
ТипОтстранлива Li-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор