Huawei Honor 4C

Huawei Honor 4C
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - CHM-U01
Објавен2015, април
Големина
Димензии143.3 x 71.9 x 8.8 mm
Тежина162 g
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 720 x 1280 пиксели, 16:9 размер (~294 ppi густина)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB (посебен слот)
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth4.0, A2DP, EDR
Infrared port Не
USBmicroUSB 2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, f/2.0, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 5 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 надградба до 6.0 (Marshmallow)
CPUOcta-core 1.2 GHz Cortex-A53
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Црна, Златна
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2550 mAh батерија
Во мирување
Разговор